When in Krusevo - Winter is Here

Започнува на
Завршува на
When in Krusevo 2018

По летното издание на When in Krusevo организаторите ги резервираа датите 8-ми, 9-ти и 10-ти за зимската верзија на настанот.

Во „Фејсбук“ настанот организаторите ги покануваат сите посетители на часови по скијање, тандем параглајдинг и дегустација на вкусна храна.

„На наше огромно задоволство, Ве покануваме на уникатниот outdoor фестивал When in Krusevo во зимски услови. Повелете на адреналинска снежна авантура низ прекрасната крушевска природа облечена во снежно руво. Длабоко земете 100% чист воздух и уживајте во неописливите зимски пејзажи и во погледите од кои ќе ви се одземе здивот.

Зимското издание на фестивалот, When in Krusevo – Winter is here! ќе се одржи од 08.-10. Февруари 2019. Вклучува: чист воздух, фото тура, рекреативна пешачка тура, можност за обука за скијање и санкање, зимски тандем параглајдинг, дегустација на превкусни крушевски специјалитети и луда забава.“, стои во настанот на социјалната мрежа „Фејсбук“.

Организаторите ја објавија програмата за фестивалот:

-----------------ПРОГРАМА-----------------

ПЕТОК:
12:00 – 20:00 – Пристигнување на учесниците и подигнување на учесничкиот пакет, во Параглајдинг Инфо Центарот во Крушево,
21:30 – Забава во Кичен Бар – Сноу со DJ (ќе објавиме подоцна кој), бесплатен влез, како и резервација на маса за секој учесник.

САБОТА:
09:30 – 10:00 – Собирно место – Гумење (пред Спомен Куќа на Тоше Проески)
10:00 Трнување на рекреативна планинарска тура (околу 5 км), попатни паузи за чај во Adventure park Корија и ски центар Станич.
14:00 Собирно место Жичара, и спуштање кон градот
14:30-18:00 Денска забава со DJ Бапчу, дегустација на оригинални StreetFood рецепти со домашни крушевски колбаси, веге опција со печурки, варено вино (за секој учесник). Локација – тераса Олд Скул Кафе.
21:30 Забава со The Hounds во Олд Скул Кафе Крушево, бесплатен влез, како и резервација на маса за секој учесник.

НЕДЕЛА:
10:30 – 11:00 – Собирно место, парк Крушево (пред црква Св. Никола)
11:00 Прошетка низ крушевските сокаци со попатна пауза за чај во
ресторанот на Панорама Спа Крушево.
10:00-14:00 Зимски тандем параглајдинг , 1500 ден за секој учесник на фестивалот, обезбеден превоз од град до старт и назад

Време е да резервирате место во Крушево и следете не' за повеќе детали околу настанот.

Линк до настанот: https://www.facebook.com/events/378086799643211/

Подолу можете да најдете објави за претходно одржаните фестивали:

http://krushevo.com/blog/when-krusevo-2017-day-1

http://krushevo.com/blog/when-krusevo-2017-day-2

http://krushevo.com/blog/when-krusevo-2017-day-3

http://krushevo.com/explore/grammy-awarded-inner-circle-adrenaline-festival-when-krusevo

http://krushevo.com/events/when-krusevo-2018

http://krushevo.com/mk/events/when-krusevo-2018